Bajkoterapia dla przedszkolaków z Kowalowej

W piątek 8 marca 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach zorganizowała zajęcia bajkoterapii dla przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego w Kowalowej. Tematem spotkania były uczucia, rozmawialiśmy zatem o radości, strachu, złości oraz o zazdrości.
Po wspólnej zabawie integracyjnej, dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkach, najczęściej wymieniane były: „Kraina Lodu” i „Strażak Sam. W dalszej części zajęć rozwiązywaliśmy zagadki, w których opisane były uczucia, a także rozpoznawaliśmy co czują bohaterowie pokazywanych zdjęć.
Następnie dzieci wysłuchały bajkę pt. „Mysz, która chciała być lwem”, to wyjątkowy tytuł w którym kluczową rolę odgrywają piękne ilustracje. W pełnej humoru książce, głównymi bohaterami byli: mysz i lew. Ta urocza historia, pokazała nam, że siła nie tkwi w rozmiarze. Bajka pozwoliła uzmysłowić dzieciom, że moc jest w nas i tylko trzeba umieć ją z siebie wydobyć. Mali czytelnicy dowiedzieli się również, że każdy ma swoje słabości, a emocje zarezerwowane są dla wszystkich.
Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak wykonał swojego lwa z rolki papieru, który miał wielką, kolorową grzywę.

Print Friendly, PDF & Email
Zmień rozmiar czcionek
Przełącz wysoki kontrast