„Anna In w grobowcach świata” O. Tokarczuk – Spotkanie DKK w Zalasowej

W zalasowskim DKK „Hala Odlotów” wykazaliśmy się nie lada wyczuciem czy też wręcz zdolnościami prorockimi. Książki omawiane na spotkaniach zamawiane są w dużym wyprzedzeniem w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, otrzymujemy ich zapas na pół roku, czasem więcej. Zamówiwszy książki w czerwcu, nie mieliśmy pojęcia, że już w październiku będziemy się cieszyć z Literackiej Nagrody Nobla dla polskiej Pisarki.

Szczęśliwym trafem wręczenie Literackiego Nobla dla Olgi Tokarczuk w dniu 10 grudnia zbiegło się prawie idealnie w czasie ze spotkaniem DKK w Zalasowej (11 grudnia), na którym omawialiśmy właśnie książkę Noblistki „Anna In w grobowcach świata”.

Z różnych względów, w kameralnym gronie czterech osób na ostatnim w 2019 roku spotkaniu podjęliśmy to wyzwanie przedyskutowania lektury nagrodzonej pisarki.

Z nagrodami literackimi jest tak, że nie zawsze jest ona przystępna i zrozumiała dla przeciętnego Kowalskiego, często podchodzimy do niej z rezerwą, jak do przysłowiowego jeża traktujemy jako coś trudnego, mówimy „Nie, to nie dla mnie”, „To za ciężkie”.

Na przykładzie „Anny In…” członkowie DKK w Zalasowej doświadczyli, że jednak warto podjąć ten wysiłek i zmierzyć się z literaturę wysoką, która zmusza do wysiłku intelektualnego.

M. Zegar

GBP Filia w Zalasowej

 

Print Friendly, PDF & Email

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Zmień rozmiar czcionek
Przełącz wysoki kontrast