Bajkowe spotkanie

„Bajkowe Spotkanie”
Dnia 14 marca, do biblioteki zostały zaproszone przedszkolaki z grupy „Wiolinki” z Publicznego Przedszkola w Ryglicach. W trakcie naszego spotkania udaliśmy się do bajkowej krainy, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji.
Rozpoczęliśmy od zabawy pt. „Zatrute jabłko”, w nawiązaniu do bajki pt. „Królewna Śnieżka”. Następnie w rytmie muzyki wcielaliśmy się różne w bajkowe postacie: Czerwonego Kapturka, Kopciuszka czy Kota w Butach. W dalszej części przedszkolaki z czarodziejskiego kuferka losowały rekwizyty związane z bajkami,a następnie niemal bezbłędnie odgadywały tytuł książki. Na bajkowe zagadki również opowiadały perfekcyjnie. Jak się okazuje, dzieci w świecie bajek czują się jak ryby w wodzie, co nas bardzo ucieszyło. Oczywiście będąc w bibliotece nie mogło zabraknąć głośnego czytania, wysłuchaliśmy bajkę pt. „Brzydkie Kaczątko”. Przedszkolaki uważnie wysłuchały sugestywnie czytanej opowieści, bo później musiały odpowiedzieć na wiele podchwytliwych pytań. Pamiątką po spotkaniu w będą własnoręcznie wykonane przez dzieci „Bajkowe zakładki”, które udekorowane zostały ulubionymi postaciami z bajek.
Na koniec spotkania dzieci mogły się zapoznać z księgozbiorem biblioteki dla najmłodszych, wypożyczyły również bajki, które wspólnie przeczytają w przedszkolu.

Print Friendly, PDF & Email
Zmień rozmiar czcionek
Przełącz wysoki kontrast