Dzień Głośnego Czytania Oddziały Przedszkolne

27 września Biblioteka Publiczna została zaproszona do dzieci z Oddziału Przedszkolnego grupy 01 i 02. Wychowawcy grup p. Marta Galas i p. Zofia Kosowska wraz z dziećmi niecierpliwie czekali na Dzień Głośnego Czytania i spotkanie z książką. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, z tejże okazji została wybrana książką o ukochanym dziecięcym bohaterze Franklinie pt. „Franklin i kask rowerowy.” Żółwik przypomniał dzieciom o bezpiecznej jeździe na rowerze obowiązkowo w dopasowanym do głowy kasku rowerowym.
W drugiej części spotkania znalazł się czas na rymowanki. Gimnastyka umysłu to był strzał w dziesiątkę, gdyż dzieci ochoczo unosiły rączki do góry chcąc udzielić poprawnej odpowiedzi.
Na zakończenie Czytania spotkała mnie bardzo miła niespodzianka. „Zerówki” przygotowały piękną, własnoręcznie zrobioną laurkę z misiem Puszatkiem, która została umieszczona na bibliotecznej wystawce Głośnego czytania.
Burza Małgorzata