„Dzień kota” w Przedszkolu w Joninach

Lekcja biblioteczna „Mój przyjaciel kot”

Światowy dzień kota przypada na dzień 17 lutego i ma na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym zwierzętom oraz uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodnych kotów.

Święto to stało się doskonałą okazją do przeprowadzenia lekcji bibliotecznej pt.: „Mój przyjaciel kot” dla grupy „Tygrysków” i „Kangurków” z Przedszkola w Joninach. Podczas zajęć było mnóstwo śmiechu i zabawy. Dzieci wykazały się znakomitą wiedzą na temat opieki nad kocimi przyjaciółmi. Obejrzały prezentację multimedialną pt.: „Z której bajki wyskoczyłem” poznając w ten sposób znane i mniej znane bajkowe koty. Nie zabrakło oczywiście czytania ulubionej bajki „Kot w butach” oraz oglądania „kociej literatury”. Mini konkurs przyniósł dzieciom najwięcej radości, w którym za zadanie było złapanie myszki przez kotka.

Pod koniec spotkania przedszkolaki wykonały przesympatycznego wąsatego kotka oraz pokolorowały rozdane obrazki.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/BibliotekawRyglicach