„Dzień Postaci z bajek” spotkanie dla przedszkolaków z Jonin

5 listopada na całym świecie obchodzimy „Dzień postaci z bajek”, jest to okazja,żeby przypomnieć sobie o naszych ulubionych bajkowych bohaterach.

Na zaproszenie pań i przedszkolaków z Jonin biblioteka w Ryglicach zorganizowała spotkanie podczas, którego wspólnie przenieśliśmy się do bajkowej krainy. W czasie zajęć nie mogło zabraknąć dobrej zabawy, dlatego też od niej rozpoczęliśmy. Wcielaliśmy się różne w bajkowe postacie m.in. w Kopciuszka, Dziewczynkę z zapałkami czy Jasia i Małgosię. Dużo radości sprawiła przedszkolakom ta zabawa. Następnie z czarodziejskiego kuferka losowaliśmy zadania, wśród nich znalazły się: bajkowe zagadki, zabawa w skojarzenia, dopasowywanie drugiej części obrazka, a także zabawa pt. „Kłopoty z baśniami” i „Zamienione tytuły”. Z wszystkimi zadaniami przedszkolaki świetnie sobie poradziły, co oznacza, że czytają bajki w domu i przedszkolu. Do przeczytania została wybrana bajka „O Złotowłosej i trzech niedźwiadkach”. Dzieci bardzo uważnie słuchały, dzięki czemu bez problemu odpowiadały na zadawane pytania. W części warsztatowej wykonaliśmy makietę „Bajkowej krainy” w której znaleźli się m.in.: „Kubuś Puchatek”, „Kicia Kocia”, „Śpiąca Królewna”, „Kot w Butach”, „Kot Garfield” czy „Pszczółka Maja”.

Ostatnim punktem spotkania było oglądanie różnych bajek, była to mała namiastka biblioteki, dlatego przedszkolaki obiecały, że po więcej bajeczek udadzą się do biblioteki.