„Dzień Postaci z bajek” spotkanie dla przedszkolaków z Jonin

5 listopada na całym świecie obchodzimy „Dzień postaci z bajek”, jest to okazja,żeby przypomnieć sobie o naszych ulubionych bajkowych bohaterach.

Na zaproszenie pań i przedszkolaków z Jonin biblioteka w Ryglicach zorganizowała spotkanie podczas, którego wspólnie przenieśliśmy się do bajkowej krainy. W czasie zajęć nie mogło zabraknąć dobrej zabawy, dlatego też od niej rozpoczęliśmy. Wcielaliśmy się różne w bajkowe postacie m.in. w Kopciuszka, Dziewczynkę z zapałkami czy Jasia i Małgosię. Dużo radości sprawiła przedszkolakom ta zabawa. Następnie z czarodziejskiego kuferka losowaliśmy zadania, wśród nich znalazły się: bajkowe zagadki, zabawa w skojarzenia, dopasowywanie drugiej części obrazka, a także zabawa pt. „Kłopoty z baśniami” i „Zamienione tytuły”. Z wszystkimi zadaniami przedszkolaki świetnie sobie poradziły, co oznacza, że czytają bajki w domu i przedszkolu. Do przeczytania została wybrana bajka „O Złotowłosej i trzech niedźwiadkach”. Dzieci bardzo uważnie słuchały, dzięki czemu bez problemu odpowiadały na zadawane pytania. W części warsztatowej wykonaliśmy makietę „Bajkowej krainy” w której znaleźli się m.in.: „Kubuś Puchatek”, „Kicia Kocia”, „Śpiąca Królewna”, „Kot w Butach”, „Kot Garfield” czy „Pszczółka Maja”.

Ostatnim punktem spotkania było oglądanie różnych bajek, była to mała namiastka biblioteki, dlatego przedszkolaki obiecały, że po więcej bajeczek udadzą się do biblioteki.

Print Friendly, PDF & Email
Zmień rozmiar czcionek
Przełącz wysoki kontrast