„Emocje w naszym życiu” – biblioterapia w Szkole Podstawowej w Bistuszowej

Zajęcia biblioterapii „Emocje w naszym życiu”

Ogólnopolski Tydzień czytania dzieciom wpisał się już w tradycje Gminnej Biblioteki Publicznej w Ryglicach, która z tej okazji zorganizowała spotkanie z uczniami klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Bistuszowej. W dniu dziecka tj. 1 czerwca pani bibliotekarka przeprowadziła zajęcia Biblioterapii pod tytułem „Emocje w naszym życiu”. Tematem spotkania były emocje czyli uczucia towarzyszące nam każdego dnia. Jak wiadomo uczuć i emocji nie należy lekceważyć lecz trzeba się z nimi zaprzyjaźnić i w odpowiedni sposób je kontrolować.

W pierwszej części zajęć uczniowie rozpoznawali emocje i cytaty związane ze stanem emocjonalnym oraz wysłuchali opowiadania zawartego w książeczce „Sam na placu zabaw: książka o stanach lękowych”. Po krótkiej lekturze nadszedł czas na zabawę „Kostką uczuć”. Dzieci kolejno wyrzucały kostkę opisując buźkę wyrażającą dany nastrój i miały za zadanie dokończyć zdanie Jestem szczęśliwy/smutny gdy….”

W końcowej fazie zajęć gościem specjalnym był robot Photon o wdzięcznym imieniu „EDI”. Robocik uczy przez zabawę więc dzieci przyjęły go radośnie i entuzjastycznie.

Edi pomagał dzieciom w nazywaniu i okazywaniu emocji. Dzieci dobierały się w pary i za pomocą joysticka ustawiały Photonowi kolor czułek oraz dźwięk emocji po czym prowadziły go do kolegi, który miał za zadanie rozpoznać jaką emocję wyrażał robot. Na koniec każdy uczeń namalował na swoim balonie buźkę – emocję, która towarzyszyła mu podczas zajęć.

W zajęciach udział wzięło 26 uczestników.

https://www.facebook.com/BibliotekawRyglicach

Print Friendly, PDF & Email

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Zmień rozmiar czcionek
Przełącz wysoki kontrast