Instrukcja bezpieczeństwa – koronawirus

W związku z epidemią, dla zwiększenia bezpieczeństwa, zminimalizowania ryzyka zakażenia pracowników i użytkowników oraz ograniczenia liczby kontaktów-zmienione zostały zasady zwracania i wypożyczania książek oraz korzystania z Bibliotek.

Godziny otwarcia Biblioteki w Ryglicach: poniedziałek-piątek od 8.00 do 15.00, z godzinną przerwą na dezynfekcję od godziny 11.00 do godziny 12.00.

Godziny otwarcia Biblioteki w Lubczy: poniedziałek-piątek od 8.00 do 15.00, z godzinną przerwą na dezynfekcję od godziny 11.00 do godziny 12.00.

Godziny otwarcia Biblioteki w Zalasowej: poniedziałek-piątek  od 8.00 do 15.00,  z godzinną przerwą na dezynfekcję od godziny 11.00 do godziny12.00.

Prosimy o zapoznanie się z nowymi wytycznymi.

 1. Czytelnik wchodzący na teren Biblioteki powinien mieć zasłonięte usta i nos oraz ubrane rękawiczki lub dokonać dezynfekcji rąk.
 2. Zwroty książek i czasopism przyjmujemy w wyznaczonym miejscu (wewnętrzne drzwi wejściowe do Biblioteki), w jednorazowej torbie (może być opisana nazwiskiem), codziennie w godzinach otwarcia.
 3. Książki podaje wyłącznie bibliotekarz – zakaz wolnego dostępu do półek.
 4. Zalecamy, by książki do wypożyczenia zamówić wcześniej, wybierając jeden ze sposobów poprzez: adresy e-mail: (gbp_ryglice@op.pl, bp.zalasowa@op.pl, bibliotekalubcza@onet.eu), telefonicznie pod nr 14 6541027 (Ryglice);                                  14 6543-512 (Lubcza) ; 14  6543-224 (Zalasowa).
 5. Można dokonywać rezerwacji/zamawiania książek w katalogu internetowym. Książkę należy odebrać w ciągu 5 dni, licząc od chwili powiadomienia o możliwości jej odbioru.
 6. Do biblioteki obowiązuje jedna kolejka. Przy stanowisku wypożyczeń może przebywać tylko jedna osoba, następna osoba zachowuje dystans  2 m.
 7. Czytelnicy oczekujący na wejście do lokalu Biblioteki pozostają na zewnątrz                             i bezwzględnie zachowują zalecane odległości między sobą.
 8. Realizujemy jedynie wypożyczenia i zwroty. Czytelnie oraz inne usługi biblioteki są nieczynne do odwołania.
 9. Do odwołania nie będą się również odbywały spotkania, imprezy i wydarzenia w Bibliotekach.
 10. Nie będzie możliwości korzystania z toalet w budynkach Bibliotek.
 11. Książki zwracane do Biblioteki są objęte kwarantanną przez okres 5 dni. Książek ze względu na możliwość nieodwracalnego uszkodzenia nie wolno dezynfekować preparatami opartymi na detergentach ani na alkoholu.
 12. Ograniczenia będą obowiązywały do odwołania sytuacji kryzysowej.

Do minimum ograniczmy czas przebywania w Bibliotece. Prosimy o wcześniejsze przemyślenie wyboru wypożyczanych książek. Zachęcamy do skorzystania z katalogu on-line.

Print Friendly, PDF & Email
Zmień rozmiar czcionek
Przełącz wysoki kontrast