Instrukcja bezpieczeństwa w GBP w Ryglicach – koronawirus

W związku z epidemią, dla zwiększenia bezpieczeństwa, zminimalizowania ryzyka zakażenia pracowników i użytkowników oraz ograniczenia liczby kontaktów – zmienione zostały zasady zwracania i wypożyczania książek, oraz korzystania z Bibliotek.

Godziny otwarcia Biblioteki w Ryglicach: poniedziałek-piątek od 8.00 do 15.00, z godzinną przerwą na dezynfekcję od godziny 11.00 do godziny 12.00.

Godziny otwarcia Biblioteki w Lubczy: poniedziałek-piątek od 8.00 do 15.00, z godzinną przerwą na dezynfekcję od godziny 11.00 do godziny 12.00.

Godziny otwarcia Biblioteki w Zalasowej: poniedziałek-piątek  od 8.00 do 15.00,  z godzinną przerwą na dezynfekcję od godziny 11.00 do godziny 12.00.

Prosimy o zapoznanie się z nowymi wytycznymi.

 1. Czytelnik wchodzący na teren Biblioteki powinien mieć zasłonięte usta i nos oraz ubrane rękawiczki lub dokonać dezynfekcji rąk.
 2. Zwroty książek i czasopism przyjmujemy w wyznaczonym miejscu (wewnętrzne drzwi wejściowe do Biblioteki), w jednorazowej torbie (może być opisana nazwiskiem), codziennie w godzinach otwarcia.
 3. Książki podaje wyłącznie bibliotekarz – zakaz wolnego dostępu do półek.
 4. Zalecamy, by książki do wypożyczenia zamówić wcześniej, wybierając jeden ze sposobów poprzez: adresy e-mail: (gbp_ryglice@op.pl, bp.zalasowa@op.pl, bibliotekalubcza@onet.eu), telefonicznie pod nr 14 6541027 (Ryglice); 14 6543-512 (Lubcza) ; 14  6543-224 (Zalasowa).
 5. Można dokonywać rezerwacji/zamawiania książek w katalogu internetowym. Książkę należy odebrać w ciągu 5 dni, licząc od chwili powiadomienia o możliwości jej odbioru.
 6. Do biblioteki obowiązuje jedna kolejka. Przy stanowisku wypożyczeń może przebywać tylko jedna osoba, następna osoba zachowuje dystans  2 m.
 7. Czytelnicy oczekujący na wejście do lokalu Biblioteki pozostają na zewnątrz                             i bezwzględnie zachowują zalecane odległości między sobą.
 8. Realizujemy jedynie wypożyczenia i zwroty. Czytelnie oraz inne usługi biblioteki są nieczynne do odwołania.
 9. Do odwołania nie będą się również odbywały spotkania, imprezy i wydarzenia w Bibliotekach.
 10. Nie będzie możliwości korzystania z toalet w budynkach Bibliotek.
 11. Książki zwracane do Biblioteki są objęte kwarantanną przez okres 5 dni. Książek ze względu na możliwość nieodwracalnego uszkodzenia nie wolno dezynfekować preparatami opartymi na detergentach ani na alkoholu.
 12. Ograniczenia będą obowiązywały do odwołania sytuacji kryzysowej.

Do minimum ograniczmy czas przebywania w Bibliotece. Prosimy o wcześniejsze przemyślenie wyboru wypożyczanych książek. Zachęcamy do skorzystania z katalogu on-line.

Print Friendly, PDF & Email

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Zmień rozmiar czcionek
Przełącz wysoki kontrast