„KRASNALE” wycieczka do GBP w Ryglicach

Dnia 7 czerwca 2018 roku Gminną Bibliotekę Publiczną w Ryglicach odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola w Ryglicach, którym towarzyszyły panie wychowawczynie.  Była to  grupa dzieci o bardzo miłej i sympatycznej nazwie. Grupa P. Marii Rogozińskiej to „Krasnale”,  wszystkich razem było 23  osoby wraz z Opiekunkami.  Odwiedzili oni bibliotekę, aby się dowiedzieć o pracy bibliotekarza i zobaczyć jak wygląda duża biblioteka, więc  Pani  Maria (bibliotekarka) opowiedziała krótko dzieciom o bibliotece i o tym, co trzeba zrobić aby pożyczyć książkę do domu i jak wygląda wypożyczanie książek przez system komputerowy, na którym pracuje Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach. Dzieci dowiedziały się również gdzie są książeczki dla  maluchów, młodzieży, dorosłych i inne oraz w jakich godzinach otwarta jest biblioteka przez całe wakacje.  Przedszkolaki dowiedziały się również, że książki mogą być różnorakie – duże, małe, dla dzieci pięknie ilustrowane, o wszelakiej tematyce.

Bibliotekarka  wraz z Paniami oprowadziła dzieci  po wszystkich pomieszczeniach w bibliotece i tłumaczyła, że książeczki trzeba szanować. Pani bibliotekarka pokazała również dzieciom wystawki, które są w bibliotece wykonane z okazji różnych świąt, obchodów, przypadających w tym roku rocznic i innych okoliczności. Po obejrzeniu biblioteki wszyscy uczestniczący w spotkaniu zebrali się przy bajeczkach dla dzieci. Maluchy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie w  bibliotece wśród książek.  Na zakończenie dzieci podziękowały za spotkanie pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Ryglicach. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjemnej  atmosferze.