Lekcja biblioteczna – „Polska – moja Ojczyzna” – BP Zalasowa

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, które przypada na dzień 11 listopada Bibliotekę Publiczną w Zalasowej odwiedzili uczniowie klasy 3 wraz z wychowawczynią p. Marią Bardo. Tematem lekcji bibliotecznej była rozmowa dotycząca naszej Ojczyzny oraz symboli narodowych Polski pt: „Polska – moja Ojczyzna ”.
Kolejnym etapem spotkania było obejrzenie filmu pt. „Polak Mały”, który pokrótce przedstawił nam polskie symbole narodowe. Po prezentacji multimedialnej nadszedł czas na rozmowę, w której uczniowie dowiedzieli się, że symbole narodowe tj. godło, hymn oraz flagę należy w każdym miejscu i sytuacji uszanować.
Po rozmowie przyszedł czas na gimnastykę umysłu i ochoczo zabraliśmy się do wspólnego rozwiązywania krzyżówki. Na podstawie zawartych w niej pytań dzieci przypomniały sobie garść informacji o naszej pięknej polskiej ziemi. Następnie starały się wyjaśnić hasło krzyżówki, które brzmiało „PATRIOTYZM”. Wszyscy zgodnie odrzekli, że patriotyzm to szacunek i umiłowanie ojczyzny, gotowość poświęcenia się dla niej oraz poczucie silnej więzi z narodem, jego kulturą i tradycją.
Na koniec zajęć trzecioklasiści wykonali „ekologicznego” Orła białego. Dumny ptak widniejący w godle Polski został zrobiony z rolek papierowych. Efekty młodych artystów prezentują się na załączonych zdjęciach.
W zajęciach wzięło udział łącznie 15 dzieci.
Burza Małgorzata