Lekcja biblioteczna pt. „Zwierzęta w naszym otoczeniu” w Kowalowej

Dnia 27 lutego Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach odwiedziła Przedszkole w Kowalowej. Motywem przewodnim lekcji bibliotecznej był temat dotyczący zwierząt domowych, gospodarskich oraz leśnych. Na początku zajęć dzieci wysłuchały krótkiej opowieści o starym kocie i małym jeżyku pt. „Mruczysław i Tuptuś”, następnie oglądały przywiezione książeczki o zwierzątkach. Dziecięcymi serduszkami zawładnęło „Magiczne pudełko” skrywające zwierzątka, które trzeba było przyporządkować po właściwej stronie makiety. Gdy wszystkie zwierzątka znalazły swoje właściwe miejsce, zaczęła się zabawa w naśladowanie zwierzęcych odgłosów.

Kolejnym punktem spotkania była zabawa ruchowa polegająca na „ominięciu”, przeskoczeniu kałuż, które pojawiły się po burzy. Gdy zadanie zostało wykonane a deszcz przestał padać dzieci naśladowały piękne i uśmiechnięte słoneczko, które nieśmiało przedzierało się przez chmury.

W lekcji bibliotecznej udział wzięło 30 uczestników.