„Mała Książka – Wielki Człowiek”

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 3-6 lat (rocznik 2014 – 2017) do Gminnej Biblioteki Publicznej w Ryglicach oraz filii bibliotecznych w Zalasowej i w Lubczy  po odbiór bezpłatnych wyprawek czytelniczych.

W skład wyprawki wchodzi książeczka „Pierwsze czytanki dla…”, poradnik dla rodziców oraz Karta Małego Czytelnika, na której dziecko przy każdorazowej wizycie w bibliotece zbiera naklejkę – delfinka. Po wypełnieniu karty dziesięcioma naklejkami Młody Czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem oraz otrzyma pamiątkową przypinkę.

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” jest realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii Instytutu Książki w Warszawie we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma na celu popularyzację czytania wśród najmłodszych oraz zachęcanie do korzystania z biblioteki jako miejsca przyjaznego dzieciom i oferującego wspaniałą literaturę.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzania naszej biblioteki z maluchami!