Mirabelka – kiełkująca historia

5 listopada w bibliotece w Ryglicach odbyły się warsztaty literacko-plastyczne pt. „Mirabelka – kiełkująca historia” w których wzięli udział wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego z Ryglic.
Warsztaty zostały wpisane w oficjalne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem akcji oprócz promocji czytelnictwa, było rozbudzenie zainteresowania historią Polski czy zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną. Wstępem do zajęć był film o prawdziwej bohaterce książki, w filmie wystąpił autor książki Cezary Harasimowicz, który przedstawił nam historię drzewka. Następnie wskazaliśmy na mapie Warszawy miejsce w którym toczyła się akcja książki. W dalszej części wysłuchaliśmy fragmentu audiobooki Mirabelki, który przeczytała Grażyna Wolszczak, z którego dowiedzieliśmy się m.in., że Mirabelki rozumieją mowę ludzką, potrafią nawet rozmawiać, ale wyłącznie z dziećmi. Kolejny punkt to ważne rozmowy, po wysłuchaniu odpowiednich fragmentów poruszyliśmy temat: wojny, powstaniań, getta, pani Irenie Sendlerowej.
W części warsztatów plastycznych wykonaliśmy makietę drzewka przy użyciu rolek po papierze, talerzyków papierowych, kulek z bibuły, kolorowych listków, kwiatków i motylków.
Na podsumowanie zajęć udekorowaliśmy drzewko pamięci, biało-czerwonymi ręki na których wypisaliśmy ważne słowa dla Polski.
W warsztatach wzięło udział 13 dzieci.

Pawłowicz Edyta
GBP Ryglice

Print Friendly, PDF & Email
Zmień rozmiar czcionek
Przełącz wysoki kontrast