„Nasze emocje – co zrobić ze strachem”

„Nasze emocje – co zrobić ze strachem”

W dniu 2 października Biblioteka w Ryglicach odwiedziła przedszkolaków z grupy „Leśne Ludki” z Publicznego Przedszkola w Ryglicach.
Tematem przewodnich naszych zajęć były „Emocje”. Wstępem do zajęć była krzyżówka, którą wspólnie rozwiązaliśmy. W hasłach pojawiły się ważne uczucia dla każdego przedszkolaka.
Po krótkiej rozmowie, wspólnie rozpoznaliśmy miny przedstawiane na zdjęciach. Przedszkolaki bezbłędnie rozpoznały emocje: strach, zazdrość, radość, złość, znudzenie czy nieśmiałość. Następnie głośno przeczytaliśmy bajkę pt: ‘Strach ma wielkie oczy, czyli o tym, że każdy się czasem boi”. Z bajki dzieci dowiedziały się, że każdy może się bać, nie jest to nic wstydliwego oraz, że można znaleźć sposób,żeby pokonać nasze lęki. Teraz dzieci już dobrze wiedzą, że często nasze strachy w rzeczywistości wcale nie są takie groźne, na jakie wyglądają. Jako podsumowanie zajęć wykonaliśmy drzewko emocji, każdy przedszkolak namalował swój dzisiejszy nastrój. Jak się okazało na drzewku zawisły same zadowolone minki.
Przedszkolaki na pamiątkę otrzymały zakładki do książki, tak aby wiedziały, że nie zagina się karteczek w książkach. W zajęciach uczestniczyło 20 dzieci.

Print Friendly, PDF & Email
Zmień rozmiar czcionek
Przełącz wysoki kontrast