Noc Bibliotek w BP w Ryglicach

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania, w niekonwencjonalny sposób zachęcające do korzystania z zasobów bibliotek jako miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach wraz z Placówką Wsparcia Dziennego w Ryglicach zorganizowała zdalne Eko-warsztaty z okazji Nocy Bibliotek. Tegoroczna Ogólnopolska akcja VI Nocy bibliotek przebiegała pod hasłem „Klimat na czytanie”.

Warsztaty podzielone były na dwa bloki tematyczne. Pierwszy obejmował projekcje filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy”. Animacja przedstawia świat w sposób empatyczny i wrażliwy oraz porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych.

Po obejrzeniu filmu wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego ochoczo przystąpili do rozwiązywania Eko-testu zawierającego pytania odnoszące się do przyrody i ekologii wykazując się przy tym dużą wiedzą. W drugiej części warsztatów dzieci wykonały drzewo cytatów używając do tego eksilibrisów skcji Noc Bibliotek 2020.