Noc Bibliotek

4 października 2019 roku po raz pierwszy w ryglickiej bibliotece odbyła się Noc Bibliotek – wielkie święto bibliotek i czytania. W tym roku w akcji wzięło udział aż 1758 bibliotek w całej Polsce.

W naszej nocy bibliotek wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ryglicach, Joninach i Woli Lubeckiej, była to doskonała okazja do wzajemnej integracji i zawierania nowych przyjaźni.

Program nocy był napięty dlatego punktualnie rozpoczęliśmy od krótkiego wstępu, aby następnie obejrzeć film „Ptyś i Bill”, który opowiadał o niesfornym spanielu marzącym o nowym domu i rudowłosym chłopcu marzącym o psie. Film jest adaptacją popularnych komiksów Jeana Roby. Po seansie, nastąpił czas na poczęstunek, a kolejno na rozwiązywanie przygotowanych zadań. Uczniowie pracowali w drużynach, panowała rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa, która była głównym celem naszej nocy. Wśród zadań z którymi zmierzyli się nasi uczestnicy można wyróżnić: quiz z filmu, krzyżówkę o psach z różnych filmów i książek, która okazała się nie lada wyzwaniem. Wiele emocji wzbudziło również dorysowywanie i dopisywanie dalszej części komiksu o filmowych Ptysiu, praca w grupach była owocna dlatego powstały piękne historie. Na koniec bawiliśmy się w detektywów, którzy szukali ukrytych w całej bibliotece zakładek.

Noc Bibliotek zakończyła się punktualnie o godz. 21.00 i wszyscy pod opieką rodziców wrócili do domu.
Serdeczne podziękowania należą się dla wszystkich tych, którzy przyczynili się do realizacji tego wydarzenia,
w szczególności dla wolontariuszy, którzy pełnili funkcje jury, za wszelką pomoc. Już dziś zapraszamy za rok!

 

Print Friendly, PDF & Email
Zmień rozmiar czcionek
Przełącz wysoki kontrast