„O odwadze” – zajęcia biblioterapii

26 września w bibliotece w Ryglicach zaingerowaliśmy cykl spotkań z przedszkolakami. Do biblioteki zostały zaproszone przedszkolaki z grupy „Tygryski” z Publicznego Przedszkola w Ryglicach.

Spotkanie rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych, które dzieciom się bardzo podobały. Następnie rozmawialiśmy o odwadze, okazało się, że każdy zna jakiegoś bohatera. Każdy też ma coś czego się boi, zatem rozmawialiśmy także o tym jak można pokonać nasze strachy. Następnie dzieci wysłuchały piękną bajkę pt. „Odwagi zajączku”, która nawiązywała do tematu zajęć. Jest to wyjątkowy tytuł, w którym kluczową rolę odgrywają piękne ilustracje. W pełnej humoru książce, została przedstawiona historia dwóch zajączków Luny i Logana..Była to ciepła opowieść z niewielką ilością tekstu, która pokazuje, że strach można pokonać tylko w jeden sposób – stawić mu czoła. Uwieńczeniem naszych zajęć było wykonanie wspólnej pracy plastycznej, która przedstawiała wizytę zajączka Logana w lesie. Dzieci starannie pomalowały zwierzątka, a następnie wycięły je i przykleiły na planszy.

Żegnając się dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książeczki. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wróciły do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Zmień rozmiar czcionek
Przełącz wysoki kontrast