Opowieści pajączka Drżączka i biedronki Bronki – ZPKWM w Joninach

   

 

 

 

W  Przedszkolu w Joninach, 14 marca 2018  roku  odbyło się spotkanie (trzecie  tego dnia) z 3 i 4-latkami oraz 5 i 6 latkami uczęszczającymi do tego przedszkola. Zajęcia poprowadziła pani z Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego – pani Patrycja Łabuz – Walczak. Grupa dzieci biorących udział w spotkaniu liczyła 24 dzieci oraz 4 osoby  dorosłe (razem 28 osób). Tytuł spotkania to: „Opowieści Pajączka Drżączka i biedronki Bronki” Tym razem spotkanie dotyczyło robaczków i owadów, a tego jeszcze dzieci nie słyszały bo nigdy nie było spotkania o takiej tematyce.

Pani Patrycja opowiadała zebranym dzieciom o życiu i zwyczajach pająków, biedronek i innych owadów. Między innymi dzieci dowiedziały się, że pająki mają zawsze po 8 nóżek i są robakami a owady mają 6 nóżek i czułki na głowie, że mamy różne  rodzaje pająków, a owady i pająki wspinają się po drzewach.  Aby dzieci się nie nudziły Pani Patrycja zadawała dzieciom różnego rodzaju zagadki dotyczące owadów i robaczków, np.: „Wysyłają ją do nieba, po kawałek chleba?” , „Co brzmi w  trzcinie w Szczebrzeszynie?”, i wiele innych fajnych zagadek. Była mowa o tym co lubią jeść, jak wyglądają, jakie mają upodobania. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy z życia pająków, biedronek, much, mrówek, motyli, komarów,  np. gdzie mieszkają, jak zdobywają pożywienie oraz wiele innych ciekawostek. Dzieci chętnie odgadywały o co chodzi i zadawały też wiele wnikliwych pytań. Oglądały też krótką bardzo pouczającą bajeczkę o życiu pająków, jak tkają swoje sieci i jak często ludzie im dokuczają.

Na zakończenie przedszkolaki podziękowały wszystkim paniom. Spotkanie dobiegło końca i dzieci rozeszły się do swoich zajęć.

Print Friendly, PDF & Email
Zmień rozmiar czcionek
Przełącz wysoki kontrast