Opowieści Pajączka Drżączka i biedronki Bronki – ZPKWM w Ryglicach


 

 

 

W Publicznym Przedszkolu w Ryglicach, 29 stycznia 2018  roku o godz. dziesiątej odbyło się drugie spotkanie tego dnia z 5 i 6 – latkami uczęszczającymi do tego przedszkola. Zajęcia poprowadziła pani Patrycja Łabuz – Walczak pracownik  Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Grupa  biorących udział w spotkaniu liczyła 42 dzieci oraz 5 osób  dorosłych (razem 47 osób). 

Tytuł spotkania to: „Opowieści Pajączka Drżączka i biedronki Bronki”. Tym razem spotkanie dotyczyło robaczków i owadów, a tego jeszcze dzieci nie słyszały bo nigdy nie było spotkania o takiej tematyce. 

Pani Patrycja opowiadała zebranym dzieciom o życiu i zwyczajach pająków, biedronek i innych owadów. Między innymi dzieci dowiedziały się, że pająki mają zawsze po 8 nóżek i są robakami a owady mają 6 nóżek i czułki na głowie, że mamy różne  rodzaje pająków, a owady i pająki wspinają się po drzewach.  Aby dzieci się nie nudziły Pani Patrycja zadawała dzieciom różnego rodzaju zagadki dotyczące owadów i robaczków, np.: „Wysyłają ją do nieba, po kawałek chleba?” , „Co brzmi w  trzcinie w Szczebrzeszynie?”, i wiele innych fajnych zagadek. Była mowa o tym co lubią jeść owady a co robaki, jak wyglądają, jakie mają upodobania. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy z życia pająków, biedronek, much, mrówek, motyli, komarów,  np. gdzie mieszkają, jak zdobywają pożywienie oraz wiele innych ciekawostek. Dzieci chętnie odgadywały o co chodzi i zadawały też wiele wnikliwych pytań. Oglądały też krótką bardzo pouczającą bajeczkę o życiu pająków, jak tkają swoje sieci i jak często ludzie im dokuczają. Po wykładzie Pani Patrycja rozdała dzieciom naklejki z jeżem i podziękowała dzieciom za wysłuchanie tylu ciekawych  rzeczy.

Na zakończenie przedszkolaki podziękowały wszystkim pani Patrycji i pani Marii oraz wręczyły na pamiątkę tego spotkania pięknie wykonane podziękowania, które będą dla nas wspaniałą pamiątką na długi czas.  Spotkanie dobiegło końca i dzieci rozeszły się do swoich zajęć.

Print Friendly, PDF & Email
Zmień rozmiar czcionek
Przełącz wysoki kontrast