„Płazy i ich ochrona gatunkowa” – prelekcja ZPKWM

Dnia 13 marca 2018 r., Biblioteka Publiczna w Zalasowej zaprosiła pracownicę Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego – panią Patrycję Łabuz-Walczak oraz dzieci z przedszkola Publicznego w Zalasowej wraz z wychowawczyniami na prelekcję pt. ; „Płazy i ich ochrona gatunkowa”.
W czasie spotkania dzieci dowiedziały się co to są kijanki i jak to się dzieje, że powstaje z nich żaba. Przedstawione zostały rodzaje płazów wśród których można wyróżnić:
ropuchę szarą, ropuchę paskówką, ropuchę zieloną, żabę jeziorkową ,żabę wodną, żabę trawną, żabę moczarowa, żabę śmieszkę, raszkę grzebieniastą, traszkę zwyczajną, oraz salamandrę plamistą. Ponadto dzieci usłyszały odgłosy jakie wydają, najbardziej spodobał się odgłos żaby śmieszki. Na koniec prelekcji obejrzeliśmy wspólnie krótką bajkę o żabkach.
W spotkaniu wzięło udział łącznie 55 dzieci. Dziękujemy pani Patrycji za niezwykle ciekawą prelekcję, a przybyłym uczestnikom za udział.