Programowanie z Czerwonym Kapturkiem

Na zaproszenie p. Krystyny Olszówki-Łępa odwiedziliśmy klasę III SP w Zalasowej, by przypomnieć dzieciom o Bibliotece Publicznej i zaprezentować bibliotecznego Ozobota otrzymanego z programu „Kraszewski dla bibliotek”.

Programowanie nie jest obce uczniom III klasy, jednak okazało się , że tego rodzaju programowanie, z użyciem puzzli i Ozobota,  jest dla nich nowością. Jak na Bibliotekę przystało, wszystko, co staramy się proponować, ma związek z książką, dlatego też nasze programowanie miało literacką otoczkę.

Dzieci zostały podzielone na dwie grupy, z których jedna zajęła się kolorowaniem i wycinaniem sylwet i elementów bajki pt. Czerwony Kapturek, a druga grupa miała za zadanie ułożyć z puzzli trasę, którą nasz bohater miał przebyć: ze swojego domku do domku babci.

Nasz Ozobot został „przystrojony” w ubranko Czerwonego Kapturka. Na naszej trasie powyrastały drzewa, a przy użyciu puzzli AR mogliśmy spotkać i usłyszeć prawdziwego wilka oraz inne leśne zwierzęta.

Za pierwszym razem nie udało się  Czerwonemu Kapturkowi trafić do domku babci, tak jak w bajce pobłądził. Dopiero za trzecim razem, po wymianie i dodaniu kilku puzzli dotarł wreszcie do celu.

Na zakończenie dzieci otrzymały ręcznie robione zakładki do książek z cytatami, a chłopcy, jako że spotkanie odbyło się 10 marca – Dzień Mężczyzny, otrzymali słodkie ci nieco.

W spotkaniu wzięło udział 14 dzieci.

 

Print Friendly, PDF & Email

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Zmień rozmiar czcionek
Przełącz wysoki kontrast