Przedszkolaki z Bistuszowej z wizytą w GBP Ryglice

Dnia 21 czerwca 2018 roku Gminną Bibliotekę Publiczną w Ryglicach odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bistuszowej, którym towarzyszyła Pani wychowawczyni.  Była to bardzo miła grupka pełnych życia i zadowolenia dzieci o sympatycznych uśmiechach i zainteresowania wszystkim co nowe. Razem z panią było 14  osób.  Odwiedzili oni Bibliotekę, aby się dowiedzieć o pracy bibliotekarza i zobaczyć jak wygląda duża biblioteka, więc  Pani  Maria (bibliotekarka) opowiedziała krótko dzieciom o tej Instytucji i o tym, co trzeba zrobić aby pożyczyć książkę do domu i jak wygląda wypożyczanie książek przez system komputerowy, na którym pracuje Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach. Zobaczyły też kilka przykładów opracowywania książek w systemie SOWA, żeby wiedziały o tym, że zanim książka trafi do czytelnika to trzeba ją jeszcze opracować i wprowadzić do systemu informatycznego. Dzieci dowiedziały się również gdzie są książeczki dla  maluchów, młodzieży, dorosłych i inne oraz w jakich godzinach otwarta jest biblioteka przez całe wakacje.  Przedszkolaki dowiedziały się też, że książki mogą być różnorakie – duże, małe, dla dzieci pięknie ilustrowane, o wszelakiej tematyce.

Bibliotekarka  wraz z Panią oprowadziła dzieci  po wszystkich pomieszczeniach w bibliotece i tłumaczyła, że książeczki trzeba szanować. Pani bibliotekarka pokazała również dzieciom wystawki, które są w bibliotece wykonane z okazji różnych świąt, obchodów, przypadających w tym roku rocznic i innych okoliczności. Po obejrzeniu biblioteki wszyscy uczestniczący w spotkaniu zebrali się przy stolikach i pani bibliotekarka udostępniła dzieciom różne bajeczki dla dzieci oraz inne ciekawe książeczki  np. o samochodach, dinozaurach, literkach i wiele innych. Pani bibliotekarka podarowała dzieciakom zakładki do książek aby wiedziały, że nie zagina się karteczek w książkach tylko trzeba zaznaczać zakładką. Maluchy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie w bibliotece wśród książek oraz przed biblioteką.  Na zakończenie dzieci podziękowały za spotkanie bibliotekarce Gminnej Biblioteki Publicznej w Ryglicach. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjemnej  atmosferze.