Spektakl dla dzieci i uczniów ZS-P w Zalasowej

W dniu 30 października już po raz kolejny zaprosiliśmy krakowski teatr Edu – Artis, który posiada w swojej ofercie różnorodne tematycznie spektakle. Tym razem dzieci z wszystkich grup Przedszkola Publicznego w Zalasowej oraz klas 1-3 Szkoły Podstawowej  pod tytułem „Co w trawie piszczy”. Na sali gimnastycznej Zespołu  Szkolno – Przedszkolnego zgromadziło się ok. 226 dzieci.

Za sprawą aktorów dzieci przeniosły się na łąkę gdzie Gucio, Maja i Filip postanowili założyć bibliotekę. Ale, żeby założyć bibliotekę, muszą być książki, a na pewno dużo, dużo bajek. Gucio i Maja rozdali dzieciom kwiatki, na których dzieci miały zapisać tytuły bajek,  które chcieliby umieścić w łąkowej bibliotece. Potem kolejno podawały swoje pomysły i tak powstała wielka księga bajek.  Jednak zła pajęczyca Tekla chciała pokrzyżować im plany i ukradła księgę. Na szczęście Filip ją odzyskał i wszystko dobrze się skończyło.

Dzieci również brały czynny udział w przedstawieniu, musiały odgadnąć różne tytuły bajek, zaprezentować taniec księżniczki, a na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę z układem tanecznym.

GBP Filia w Zalasowej