Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Zalasowej – 20.11.19

Czas jesienno-zimowy to wspaniały czas, ulubiona pora dla moli książkowych. Można bez wyrzutów sumienia oddać się pochłanianiu książek. Wiedzą to członkowie DKK w Zalasowej i dlatego na listopadowym spotkaniu frekwencja nieznacznie wzrosła zgromadziło się 8 osób. 

Podczas listopadowego spotkania DKK w dniu 20.11.19 książką omawianą była pozycja Zośki Papużanki „Świat dla ciebie zrobiłem”.  

Zbiór dwunastu opowiadań krakowskiej pisarki okazał się bardzo różnorodny, to też zdania były podzielone. Jednym w ogóle nie przypadły do gustu, drugim wręcz przeciwnie. Wspólnym mianownikiem wszystkich mogłyby być relacje międzyludzkie.  

W opowiadaniu „Kaprys” Pary, która zaplanowała wspólny wyjazd na łikend tylko we dwoje i niestety nie udało się. Ona zajęta kolejnymi projektami, niezbędna w pracy, On wyjeżdża sam – człowiek miasta, nieumiejący się odnaleźć w wiejskiej ciszy, nieumiejący się odnaleźć bez niej. 

Ciekawym opowiadaniem jest również „212” o kobiecie, która spotyka swoje o kilkanaście lat starsze alter ego. Lub opowiadanie „Straciatella”, które można by przeoczyć, gdyby nie jedno kończące je zdanie – pointa.  

Ogólnie takich zakończeń jest w książce więcej i to one między innymi nadają opowiadaniom smaczek. 

M. Zegar 

GBP Filia w Zalasowej 

 

Print Friendly, PDF & Email
Zmień rozmiar czcionek
Przełącz wysoki kontrast