Wycieczka do GBP przedszkolaków z Ryglic

Dnia 19 czerwca 2017 roku Gminną Bibliotekę Publiczną w Ryglicach odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola w Ryglicach, którym towarzyszyły panie wychowawczynie.  Była to duża grupa dzieci o bardzo miłej i sympatycznej nazwie. Grupa P. Agnieszki Szuby to „Smerfy”,  były to dzieci w wieku  5 lat,  było 25 dzieci i 2 osoby im towarzyszące (razem 27 osób). Odwiedzili oni bibliotekę, aby się dowiedzieć o pracy bibliotekarza i zobaczyć jak wygląda duża biblioteka, więc  Pani  Maria (bibliotekarka) opowiedziała dzieciom o bibliotece i o tym, co trzeba zrobić aby pożyczyć książkę do domu, dowiedzieli się również gdzie są książeczki dla  dzieci, młodzieży, dorosłych i inne oraz w jakich godzinach otwarta jest biblioteka przez całe wakacje.  Przedszkolaki dowiedziały się również, że książki mogą być różnorakie – duże, małe, dla dzieci pięknie ilustrowane, o wszelakiej tematyce (np.: o dinozaurach, samochodach, przyrodzie, maszynach rolniczych, zwierzętach itp.).

Bibliotekarka  wraz z Paniami oprowadziła dzieci  po wszystkich pomieszczeniach w bibliotece i tłumaczyła, że książeczki trzeba szanować,  Pani bibliotekarka pokazała również dzieciom wystawki, które są w bibliotece wykonane z okazji różnych świąt, obchodów, przypadających w tym roku rocznic i innych okoliczności. Po obejrzeniu biblioteki wszyscy uczestniczący w spotkaniu zebrali się przy bajeczkach dla dzieci. Maluchy bardzo chętnie opowiadały o tym jak powinno się postępować, aby nie zniszczyć książeczki.  Na zakończenie dzieci podziękowały za spotkanie wręczając pięknie wykonany Dyplom dla pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Ryglicach, a od Pani z biblioteki otrzymały zakładki, aby służyły do zaznaczania czytanych książeczek. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjemnej  atmosferze.