Zajęcia z okazji „Dnia Bezpiecznego Internetu” w BP w Lubczy

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat  przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. 

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. W związku z tym wydarzeniem

Biblioteka Publiczna w Lubczy zorganizowała we wtorek 5 lutego zajęcia dla rodziców i opiekunów pod hasłem „Zostań znajomym twojego dziecka”. Dzieci coraz więcej czasu spędzają w Internecie. Zwykle bieglej posługują się multimedialnymi urządzeniami niż dorośli. Warto być z dzieckiem, kiedy stawia pierwsze kroki w Internecie, pokazać, co ciekawego można robić w sieci, nauczyć najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Hasło „Zostań znajomym swojego dziecka” zachęca rodziców i opiekunów do aktywnego uczestniczenia w internetowym życiu dzieci, poznania ich zainteresowań i wirtualnej społeczności. Osoby uczestniczące w zajęciach obejrzały dziesięć krótkich filmików, pokazujących internetowe perypetie rodziny, wymieniały się również swoimi osobistymi doświadczeniami, a na koniec otrzymały broszury informacyjne z konkretnymi radami, jak postępować w codziennych sytuacjach, związanych z korzystaniem przez dzieci z internetu czy urządzeń mobilnych.

W spotkaniu wzięło udział pięć osób.    

 

Mirosława Trojan 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Zmień rozmiar czcionek
Przełącz wysoki kontrast