„Życie jest nowelą…” – wieczór poezji Jacka Cygana w Zalasowej

W tym roku przypada jubileusz 40 lat pracy artystycznej Jacka Cygana.
Twórca takiego formatu, autor ponad 1000 tekstów, książek, wierszy, wspaniały librecista nie mógł pozostać obojętny członkom Klubu Miłośników Poezji w Zalasowej. To właśnie dorobek tego autora wzięliśmy w tym roku na warsztat i tak 7 grudnia w Pałacu pod Dębami o godzinie 18:00 miał miejsce spektakl słowno- muzyczny, choć jak zaznaczył na samym wstępie reżyser spektaklu Włodzimierz Kocoł, ten wieczór miał charakter bardziej muzyczno- słowny z uwagi na fakt, że Jacek Cygan szerokiej publiczności znany jest właśnie z pisania tekstów piosenek. Któż z nas nie zna słów przebojów „Jaka róża”, „Dary losu”, „Wypijmy za błędy”. Jak mawia sam Jacek Cygan „piosenka lubi być śpiewana”. Taka forma przypadła do gustu jak zwykle licznie przybyłej publiczności.
Wieczór rozpoczął Włodzimierz Kocoł- śpiewając o tym, że prawdziwych cyganów już nie ma. Tylko Jacek Cygan pozostał. Potem artyści weszli na scenę zaaranżowaną na bar, restaurację z klimatem lat 90 i zaczęło się ponad dwugodzinne żeglowanie po znanych i mniej znanych utworach naszego szanownego jubilata. Całość zgodnie z tytułem naszego wieczoru „Życie jest nowelą” zwieńczyła piosenka finałowa pod tym samym tytułem.
Talent aktorski i piosenkarski po raz piętnasty rozwinął się prawdziwą ferią barw na naszej małej, amatorskiej scenie. To prawdziwa uczta dla ucha i oka słuchać i oglądać tak zdolnych młodych i „nieco starszych artystów”, którzy co roku poświęcają swój czas i energię na dzielenie się swoją pasją, co roku dokonują prawdziwej wiwisekcji, abyś był widzu zadowolony, poruszony, mógł przeżyć coś wartościowego, oryginalnego i choć na chwilę popadł w zadumę.
Dla nas ten wieczór był również wyjątkowy, koleżanki z Koła Gospodyń zrobiły nam nie lada niespodziankę, piekąc tort z okazji naszej okrągłej 15 rocznicy występów na scenie zalasowskiego pałacu, był szampan, tłuczone szkło, tak na szczęście, żeby nam się dobrze wiodło!
Serdecznie Paniom dziękujemy- nasza szefowa Katarzyna Mróz z naręczem róż wyglądała zjawiskowo!
Drodzy, Kochani koleżanki i koledzy, spotykać się z Wami to prawdziwa przyjemność!
Wszyscy byliście po prostu ZAWODOWI
A mogę tak napisać z pełną odpowiedzialnością po recenzji naszej próby generalnej przez zawodowego aktora pana Jerzego Pala z tarnowskiego teatru.
Do zobaczenia już za rok.

Anna Florczak

foto Jakub Stepek

Print Friendly, PDF & Email

Keyboard Shortcuts

g then h → home Go to front page
g then l → login Go to login page
g then d → dashboard Go to admin dashboard
g then c → comment Go to comment edit page
g then t → themes Go to themes page
g then p → plugins Go to plugins page
g then u → users Go to users page
g then s → settings Go to settings page
? → help Toggle the help area
/ → search Focus the search box
d → debug Toggle the debug bar
r → reload Reload the current page
e → edit Edit current post
p then a → post all All post listing
p then n → post new Create new post
Shift + p then a → page all All page listing
Shift + p then n → page new Create new page
Zmień rozmiar czcionek
Przełącz wysoki kontrast