14 lipca w upalny, piątkowy poranek rozpoczęliśmy cykl wakacyjny spotkań

organizowanych przez ryglicką bibliotekę. Grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Ryglicach wzięła udział w spotkaniu pt. „W Stumilowym lesie”. Głównym celem zajęć była popularyzacja literatury dziecięcej, wprowadzenie najmłodszych w świat książek poprzez zabawę jak również zachęcenie dzieci do odwiedzenia biblioteki.

Na początku zajęć dzieci uczestniczyły w zabawie ruchowej, która pozwoliła przenieść się do „Stumilowego lasu”. Aby tam dotrzeć dzieci musiały przejść przez wysoką trawę, przeskoczyć kałużę, nasłuchiwać szumu wiatru czy chować się przed wiatrem. Zabawa dostarczyła dzieciom dużo radości. Następnie dzieci uczestniczyły w zabawie „Ogon Kłapouchego” w czasie której, z zasłoniętymi oczami, próbowały przyczepić zaczepiany ogon na rzep namalowanemu na tekturze Kłapouchemu. W dalszej części zapoznaliśmy się z bohaterami „Stumilowego lasu”, rozwiązywaliśmy zagadki jak również oglądaliśmy bajki o Kubusiu Puchatku. Dzieci wysłuchały również bajki pt. „Uwierz w siebie”, była to piękna opowieść o odwadze, pewności siebie i przezwyciężaniu własnych słabości.

Na zakończenie zajęć wspólnie udekorowaliśmy portret tytułowego misia. Dzieci doskonale poradziły sobie z tym zadaniem. W zajęciach uczestniczyło 15 osób.