2 sierpnia odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Wakacje w bibliotece – turniej gier planszowych i puzzlomania”. Gry planszowe i puzzle są świetnym sposobem spędzania wolnego czasu. Grając w gry można poćwiczyć pamięć, spryt i kreatywność. Układanie puzzli z kolei uczy cierpliwości i logicznego myślenia, a także korzystnie wpływa na naszą pamięć wzrokową. Jest to doskonała alternatywa dla komórkowego i komputerowego świata. Gwarantowana jest przy tym dobra zabawa i integracja z rówieśnikami.

W czasie zajęć dzieci uczyły się zasad współzawodnictwa, współpracy czy planowania. Spośród zaprezentowanych gier największą popularnością cieszyły się gry: „5 sekund”, „Business City”, „Kalambury”, „Sudoku”, „Dobble”, „Uno”, „Monopol Junior” czy „Grzybobranie”. Okazało się, że większość gier była przez dzieci doskonale znana. Drugą część spotkania poświęciliśmy na grę ruchową Twister, która idealnie połączyła gimnastykę ze świetną zabawą. Na koniec uczestnicy zmierzyli się z różnymi łamigłówkami i krzyżówkami, a najmłodsi uczestnicy kolorowali malowanki. Spotkanie w bibliotece było też doskonałą okazją do wypożyczenia książek na wakacje.

I tak na dobrej zabawie upłynęło nam środowe dwugodzinne spotkanie. Niektórzy w przypływie dobrej energii zapisali się już na następne wakacyjne zajęcia.

W spotkaniu uczestniczyło 16 osób.