Wakacyjne warsztaty plastyczne

18 sierpnia odbyło się kolejne wakacyjne spotkanie, tym razem były to warsztaty plastyczne pt. „Wesołe zwierzęta z plasteliny”. Rozwijaliśmy zdolności manualne tworząc kolorowe zwierzątka z plasteliny.

Zadaniem dzieci było odwzorowanie zwierzątek, które wyświetlane były na prezentacji.

Dzieci do dyspozycji miały różne kolory plasteliny, wykałaczki i patyczki. Wyobraźnia naszych małych uczestników była nieograniczona, dzięki ich kreatywności każde zwierzątko było wyjątkowe. Powstałe „Zoo” dzieci z przyjemnością zabrały do domu. Warsztaty twórcze po raz kolejny okazały się to doskonałym i sprawdzonym sposobem na spędzenie czasu wolnego

Dodatkową atrakcją był wspólny spacer i zwiedzanie Spichlerza Dworskiego. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o historii tego niezwykłego miejsca jak również zadawały mnóstwo pytań. Pani Katarzyna objaśniała nam przeznaczenie przedmiotów znajdujących się w poszczególnych izbach. Z lekcji dowiedzieliśmy się również jak wyglądało życie w dawnych czasach. Na koniec wykonaliśmy wspólne zdjęcie oraz zapoznaliśmy się z ulotkami dot. zabytków znajdujących się w naszej okolicy.

W zajęciach wzięło udział 13 uczestników.