Warsztaty „Origami – papierowe cudeńka”

9 sierpnia spotkaliśmy się na kolejnych już wakacyjnych zajęciach. Tym razem zmierzyliśmy się ze sztuką składania papieru – Origami. Główną zasadą origami jest zaginanie papieru wzdłuż prostych linii we wszystkich kierunkach i ich nakładanie na siebie.

Na uczestników spotkania czekały już przygotowane kwadraty z kolorowego papieru z których błyskawicznie powstawały wspaniałe zwierzątka. Origami wykonywaliśmy w kolejności stopnia trudności w związku z tym rozpoczęliśmy od wykonania łódki. Dzieci doskonale sobie poradziły i w mgnieniu oka powstawały kolorowe statki. Następnie wspólnie wykonaliśmy następujące zwierzątka: pieska, liska, rybkę, motylka, a także zakładkę do książek – zajączka. Po wykonaniu kilku ćwiczeń dzieci chętnie tworzyły własne wzory. W drugiej części zajęć, dzieci otrzymały gotowe szablony, na których narysowane zostały pudełka. Zadaniem dzieci było ich sklejenie i udekorowanie. Dzieciom bardzo się spodobało to zadanie. Powstawały piękne kolorowe pudełeczka, które dzieci chętnie zabrały ze sobą do domu.

“Zabawa z papierem” dostarczyła dzieciom dużo radości i satysfakcji. Dzieci rozwijały swoje zdolności, a także uczyły się cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. W spotkaniu wzięło udział 12 uczestników.

Listy uczestników na kolejne warsztaty zapełniają się błyskawicznie. Chętnych do udziału w kolejnych warsztatach prosimy o kontakt z  biblioteką ;))