Narodowe Czytanie "Ballady i romanse"

Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach wraz z partnerami: Publiczną Szkołą Podstawową im. Oddziału Regina II Armii Krajowej w Bistuszowej oraz Stowarzyszeniem Bistuszowian i Uniszowian po raz kolejny uczestniczyła aktywnie w akcji Narodowe Czytanie, zapoczątkowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2012 r. Lokalny patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Ryglic – pan Paweł Augustyn. W tym roku narodowym dziełem, nad którym pochylili się czytający były wydane dwieście lat temu „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.  

Dzień 27 września 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Bistuszowej stał się świętem czytelnictwa. Na początku spotkania Burmistrz Ryglic został poproszony o otwarcie Narodowego Czytania 2022. Następnie tegoroczna laureatka gminnego konkursu recytatorskiego w Gminie Ryglice, uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej oraz osoby czytające zaprezentowali utwory Adama Mickiewicza. 

Dzięki zaangażowaniu się p. Dyrektor Doroty Pluta oraz nauczycieli nasze spotkanie mogło się odbyć w tak fantastycznej atmosferze, a uczestnicy mogli się cieszyć poezją Adama Mickiewicza w wykonaniu osób, które zaprezentowały swoje interpretacje wybranych utworów.

Burmistrz Ryglic wita przybyłych gości