Agnieszka Krawczyk w Filii Zalasowej

Tydzień Bibliotek AD 2023 zakończyliśmy spotkaniem autorskim z bardzo poczytną autorka powieści obyczajowych i kryminalnych Agnieszką Krawczyk. Spotkanie mogło odbyć się dzięki projektowi Dyskusyjne Kluby Książki Instytutu Książki i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 18.00 w Pałacu Pod Dębami i zgromadziło fanów autorki nie tylko z terenu Gminy Ryglice, ale również Gminy Pleśna.

Pisarka odpowiadając na pytania opowiadała o początkach swojej kariery, która w sposób niejako naturalny przekształciła się z pracy redaktora w pisarstwo. Fani mogli dowiedzieć się jakie książki kształtowały ją w dzieciństwie i jak szło jej pisanie wypracowań; jak studia polonistyczne oraz praca redaktorska wpłynęły na jej warsztat; co trudniej napisać: powieść obyczajowa, kryminał czy książkę dla dzieci; czy istnieje coś takiego jak przyjaźń między pisarzami i jakie wspólne projekty udało jej się zrealizować.

Pani Agnieszka z pasją opowiadała o swoim zawodzie, który, choć nazywany jest „wolnym”, wymaga wiele samodyscypliny i dobrej organizacji pracy.

Możliwość zakupienia książek autorki, otrzymania autografu oraz pamiątkowe zdjęcie  przypieczętowały to przemiłe spotkanie, w którym uczestniczyło 23 osoby.

Uczestnicy spotkania autorskiego
Uczestnicy spotkania autorskiego
Uczestnicy spotkania autorskiego
Uczestnicy spotkania autorskiego