Warsztaty
WARSZTATY SZKOLENIA KURSY to działania, jakie podejmuje nasza biblioteka.
Warsztaty, jak sama nazwa wskazuje to forma nauki, która kładzie akcent głównie na praktykę. Zajęcia polegają na ćwiczeniach oraz na aktywnym uczestnictwie w zajęciach. Dzieci nabywają umiejętności niezbędne w ich późniejszym życiu. W trakcie zajęć, np. z haftu, rysownictwa czy innego rękodzieła dzieci uczą się kreatywności, co wymiernie przekłada się na ich wyniki w szkole oraz pewniejszy start w dorosłe życie. Poznają interesujące sposoby na spędzenie czasu, bez wykorzystania do tego smartfonów, komputerów czy innych urządzeń elektronicznych. Zabawa opiera się na użyciu różnych materiałów i produktów, często ekologicznych, ale zawsze bezpiecznych dla zdrowia dzieci.
Szkolenia, jakie oferowaliśmy do tej pory miały na celu doskonalenie pewnych umiejętności, jak na przykład zarządzanie zespołem, negocjacje, komunikacja, które powiązane były z aktualnie wykonywaną pracą oraz konkretnym stanowiskiem. Szkolenie jest bowiem jednym z punktów na drodze kariery, uwzględniającym podniesienie efektywności danego pracownika oraz wpływającego na poprawę i rozwój firmy.
Kurs natomiast nie musi się odnosić do aktualnie zajmowanego stanowiska. Może doskonalić lub uczyć od podstaw bardziej uniwersalnych umiejętności. Takich na przykład jak kursy językowe, kursy krawiectwa, kursy kodowania czy kursy na prawo jazdy. Celem uczestniczenia w takich kursach jest nabycie nowej umiejętności lub przemieszczenie się z pewnego poziomu zaawansowania na kolejny i jest możliwe zmierzenie postępu. W poprzednich latach odbyło się wiele zajęć w tym zakresie: „Wakacyjne warsztaty z robotem”; „Żonglowanie w bibliotece”; ”Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowej”; ”Tworzenie kartek walentynkowych metoda guillingu; „Wakacyjne warsztaty plastyczne” Konkursy Organizujemy różnego rodzaju konkursy, które kierujemy do wszystkich grup wiekowych z różnymi talentami.
Uczestnicy rywalizują ze sobą o nagrody rzeczowe, jakie otrzymuje zwycięzca. Udało nam się dotychczas zorganizować konkursy:
– plastyczne (m.in. „Interpretacje baśni i legend z mojego regionu”; „Mój lapbook -pasja czytania, radość tworzenia”; „Wykonanie projektu kartki pocztowej o tematyce patriotycznej i harcerskiej” oraz „Przegląd Twórczości Plastycznej Środowiskowych Domów samopomocy oraz organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych”);
– ortograficzne (Gminny Konkurs Ortograficzny o Pióro Burmistrza Ryglice);
– recytatorsko-muzyczne („Gminny Konkurs Twórczości Dziecięcej w Bistuszowej”;
„Poezja patronów 2021”);
-fotograficzne (”Bądź aktywny w ferie”; „Zostań bajkowym bohaterem z książki”);
-czytelnicze (“Najaktywniejszy czytelnik wakacji”);
-literackie (“W świecie poetów i poezji”).