"Wiersz na cztery ręce" spotkanie autorskie dwóch zalasowakich poetek

Piątkowy wieczór 15 września 2023 zapamiętamy na długo. Niepowtarzalne spotkanie dwóch zalasowskich poetek  zgromadziło w siedzibie Stowarzyszenia „Przepraszam” w piwnicach  Rynku 9 w Tarnowie przyjaciół i znajomych Ireny Wandy Niedzielko i Moniki Ludwin. Dwie twórczynie, które dużo  wydaje się dzielić –  wiek, doświadczenie literackie, temperament – ale łączy je chęć wyrażania siebie i świata poprzez wiersze oraz to, że obydwie rodem z Zalasowej.

Bohaterki wieczoru w wywiadzie opowiadały o swojej pasji pisania, początkach, procesie tworzenia inspiracjach, trudnościach, radościach oraz planach, a wypowiedzi ilustrowały swoimi wierszami.  Niepowtarzalnego charakteru  dodała oprawa muzyczna pod batutą maestro Grzegorza Kluzek, który do wierszy skomponował muzykę, a usłyszeliśmy je w interpretacji Katarzyny Mikrut.

Wieczór odbył się w ramach projektu „Poetycko Zakręceni”, na których uzyskaliśmy dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu ministerialnego Partnerstwo dla książki.

Projekt ten nie mógłby się odbyć gdyby nie współpraca z Klubem  Miłośników Poezji działającym przy Stowarzyszeniu Zalasowian i Panią prezes Katarzyną Mróz.

Dzięki współorganizatorkom Oli i Ani ze Stowarzyszenia „Przepraszam”, wydarzenie zyskało wspaniały klimat, który panuje w tym miejscu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili nasze wydarzenie

Wydarzenie jest częścią projektu „Poetycko Zakręceni” w ramach programu ministerialnego „Partnerstwo dla książki” i obejmuje cykl wydarzeń skierowanych do wszystkich, którzy są pozytywnie zakręconych na punkcie poezji: warsztaty poetyckie, spotkania autorskie, wyjazd do teatru oraz wieczór poezji. Projekt koordynuje Monika Zegar GBP w Ryglicach Filia w Zalasowej.

Ministerstwo Kultury logo Dofinansowano ze środków MKiDN

 

Partnerzy projektu:

Stowarzyszenie Zalasowian — Klub Miłośników Poezji,Zespół Szkolno – Przedzkolny w Zalasowej,Centrum Kultury, promocji i Turystyki w Ryglicach,
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie,Klub Seniora w Zalasowej,Koło Gospodyń Wiejskich w Zalasowej. Patroni medialni:Ryglice-okolice.pl

 

dwie poetki i prowadząca spotkanie autorskie na scenie
kobieta przy mikrofonie na scenie
bohaterki spotkania autorskiego z prowadzącą z kwiatami w retach
muzyk przy pianinie
uczestnicy spotkania autorskiego pozuja do zdjęcia